Kalisz, ul. Łazienna 15

Z perspektywy pięknego miasta

Opublikowano 13 lipca 2021

A gdyby tak codziennie patrzeć na świat z perspektywy centrum pięknego miasta z bogatą historią? Nieruchomość przy ul. Łaziennej 15 znajduje się w ścisłym śródmieściu Kalisza. W historycznej stolicy Wielkopolski i najstarszym mieście w Polsce. Przyjeżdżają tu turyści, by choć przez chwilę poczuć klimat miasta, zobaczyć jego zabytki i poznać historię. Nasza kamienica jest jej częścią.

Za czasów Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego Kalisz był jedną z najważniejszych siedzib władców. Prawa miejskie otrzymał przed 1268 r., a w nowo nadanym mieście Bolesław Pobożny wzniósł zamek, który zachował się do początków XIX wieku.

Punktem odniesienia śródmiejskiego życia jest Rynek Główny, którego początki sięgają XIII wieku. Do dziś zachował się charakterystyczny układ urbanistyczny biegnących do niego ulic. Z XIII w. pochodzi także gotycka katedra Św. Mikołaja Biskupa z witrażami i malowidłami Włodzimierza Tetmajera. Przy rynku stoi neoklasycystyczny ratusz, a także słynny kaliski Teatr im. Bogusławskiego.

Staromiejskie kamienice, klimatyczne uliczki, zabytkowa architektura to otoczenie, które sprawia, że mieszkanie przy Łaziennej 15 nabiera unikalnego charakteru. Jak dobrze mieszkać w centrum pięknej historii!