Radom, ul. Niedziałkowskiego 16

Potencjał miasta Radom

Opublikowano 20 października 2021

Dlaczego wybraliśmy Radom? Bo Radom buduje się od nowa. Zainwestowaliśmy tutaj w trzy kamienice, przy ul. Niedziałkowskiego 16, 25 czerwca 27 i 25 czerwca 12.

Wśród zniszczonych kamienic, widać coraz więcej ładnie odremontowanych. Jest tu sporo instytucji kulturotwórczych: muzea, teatr, szkoła muzyczna ze znakomitą salą koncertową. Niewątpliwym asem tego miasta jest zieleń, której wszędzie tu pełno. Coraz więcej otwiera się tu kawiarni i restauracji.

To czternaste, co do wielkości miasto w Polsce ma bogatą historię –powstało już w X wieku. Kazimierz Wielki ulokował miejscowość na prawie niemieckim w XIV wieku. Władca ufundował tu ratusz, zamek królewski, mury miejskie i kościół farny. W Radomiu zawarto także unię wileńsko-radomską w 1401 r., a Kazimierz Jagiellończyk na zamku w Radomiu w 1489 r. przyjął hołd lenny wielkiego mistrza krzyżackiego. Miasto było również miejscem uchwalenia konstytucji "Nihil novi" w 1505 r.

Wystarczy wyjść wieczorem na Żeromskiego i zobaczyć że kultura wychodzenia, spotykania się, spędzania czasu w restauracjach – zaczyna się intensywnie rozwijać. Radom to wygodne i sympatyczne miasto do życia, zwłaszcza z dziećmi. Małe odległości: dojazdy do szkół, pracy czy przedszkola nie zajmują wiele czasu. Wystarczy tylko dobrze wybrać miejsce do mieszkania, tak aby korzystać z uroków miasta jak najlepiej.

Dodatkowym atutem jest malejący dystans do Warszawy i Krakowa poprzez modernizacje lini kolejowej oraz budowę trasy S7.