Łódź, ul. Fabryczna 7

Mieszkaj w ciekawym miejscu

Opublikowano 17 sierpnia 2021

Łódź się rewitalizuje! Jest jednym z najbardziej oryginalnych punktów na mapie Polski. Podobnie jak nasza kamienica, miasto przeszło imponującą przemianę i coraz wyraźniej odzyskuje dawny blask i wigor. Awangardowy klimat czuć tu na każdym kroku – stara, postindustrialna zabudowa miejska powoli zamienia się w nowoczesną tkankę urbanistyczną, pełną zarówno zabytków, jak i wyremontowanych obiektów.

Łódź jest filmowa. Historia miasta jest nieodłącznie związana z wielkim XIX wiecznym przemysłem włókienniczym, z rozmachem pokazanym w „Ziemi Obiecanej” Wajdy. Łódź stała się zresztą scenerią dla wielu produkcji filmowych – tutaj kręcono „Lalkę”, „Pianistę”, „Stawkę większą niż życie”, „Zaklęte rewiry”, „Karierę Nikodema Dyzmy” i wiele innych filmów. Tutaj znajduje się też najważniejsza polska szkoła filmowa. Filmówka jest jedną z najstarszych tego typu uczelni na świecie. Kształci studentów w dziedzinie sztuki filmowej, telewizyjnej, fotograficznej oraz aktorskiej.

Miasto z artystyczną duszą mocno przyciąga inwestorów, deweloperów i wszystkich, którzy szukają dla siebie domu z charakterem. Kamienica przy ul. Fabrycznej 7 ma właśnie taki – indywidualny klimat. Znajduje się w świetnym punkcie miasta, w okolicy Filmówki, obok pulsu miasta, w samym środku łódzkiego życia. Blisko sklepów, blisko gastronomii, oferty kulturalnej i wszystkiego, co miasto ma najlepszego do zaoferowania.