Radom, ul. Niedziałkowskiego 16

Jesteśmy w trakcie wymiany instalacji sanitarnych w kamienicy przy ul. Niedziałkowskiego 16 w Radomiu

Opublikowano 13 lipca 2021

Jeśli natknęliście się w internecie na ostrzeżenia dotyczące niespodzianek, jakie mogą spotkać nas w starej kamienicy, na pewno wiecie już, że planując kupno mieszkania w odrestaurowanym budynku, koniecznie trzeba się upewnić czy został przeprowadzony remont kapitalny, czyli między innymi wymiana pionów instalacji wodno-kanalizacyjnej.

W XIX w. kamienicach instalacja wodociągowa była wykonywana z rur stalowych, podatnych na zarastanie kamieniem i rdzą. Efekt był taki, że szybko zmniejszał się przekrój rury, a ciśnienie wody spadało. Instalacja kanalizacyjna była konstruowana z rur żeliwnych, w których też szybko zmniejsza się przepustowość, co powoduje niepoprawny odpływ wody z mieszkań.

Dlatego jedną z pierwszych czynności, jakie wykonujemy w naszych kamienicach jest wymiana instalacji sanitarnych. Nasi nabywcy, decydując się na mieszkanie w historycznej kamienicy otrzymują świeżo wyremontowane, nowoczesne lokale kompleksowo wyposażone w nowe instalacje. W kamienicy przy ul. Niedziałkowskiego 16 w Radomiu, jesteśmy w trakcie wymiany instalacji sanitarnych w pionach.